Toepassingen
Bemo Rail
Debbemeerweg 59
1749 DK WARMENHUIZEN
Nederland

Tel.: +31 (0)226 - 425300
Fax: +31 (0)226 - 421916
E-mail:

K.v.K. Alkmaar: 37044577
BTW nr: NL001729366B01
 
Verkoop en Informatie
Dhr. Arno Logman
Afdelingsmanager Rangeertechniek
Tel: 0226-425306, E-mail: logman@bemorail.nl

Locs Algemeen
Railshunter, EMO
Elektrische loc, Tata Steel
Bemo loc, DuPont
Henschell, Koole
MaK
Loc, Vopak Botlek
Technische gegevens:
Bemo Rail BRD-100 hydrodynamisch, hydrostatisch resp. hybride aangedreven
Gewicht: allen tot 40 ton
Snelheid: tot 40 km/u, tot 25 km/u resp. tot 20 km/u
Trekkracht: tot 100 kN, tot 100 kN resp. tot 80 kN
Bemo Rail KRE-40
Snelheid: tot 12 km/u
Trekkracht: tot 40 kN
Spanning: 80 V
1 van 4
Een opengewerkte tekening van een hydrodynamisch aangedreven Bemo Rail BRD-100
Rangeerlocomotieven
 
Rangeerlocomotieven, ook wel railshunters genoemd, worden toegepast bij bedrijven, die zelf wagons verplaatsen over (intern) spoor. Voor verschillende afnemers zijn klantspecifieke uitvoeringen ontworpen, opgebouwd uit standaard componenten. Door de modulaire opbouw zijn vele variaties in capaciteit, snelheid en trekkracht mogelijk. De Bemo Railshunters zijn met name bij industrie, op- en overslagbedrijven te zien.

Bemo Rail ontwerpt en vervaardigt de railshunters geheel in eigen beheer met eerste klas onderdelen. Met een in-house engineering afdeling, een ruim opgezette werkplaats en de benodigde kennis van rails en wagons zijn de mogelijkheden talrijk. Er wordt vanaf de eerste ontwerpfase van de machines zeer veel aandacht besteed aan de veiligheid, ergonomie en milieuaspecten.

De Bemo Railshunters zijn voorzien van een hydrostatische of hydrodynamische aandrijving met dieselmotor, dan wel elektrisch of hybrideaandrijving. Bediening van de rangeerlocomotieven kan manueel, maar ook radiografisch op afstand. De overhoekse ergonomisch ingerichte bedieningspanelen, in combinatie met ruim rondom zicht vanuit de cabine maken het veilig bedienen van de machine compleet. Een uitgebalanceerd besturingssysteem zorgt ervoor dat alle componenten zorgvuldig worden aangestuurd. De rangeerlocomotieven worden ontworpen aan de hand van de meest moderne techniek en met inachtneming van de geldende EG/UIC wet- en regelgeving.

BRD en KRD locomotief
De BRD locomotief is een ontwerp van Bemo Rail. Deze veilige, moderne en gebruiksvriendelijke locomotief is in vele uitvoeringen te vervaardigen. Als basis bestaan er drie varianten: de hydrostatisch aangedreven locomotief, de hydrodynamisch aangedreven variant en de hybride aangedreven locomotief. Met de beschikbare faciliteiten, productkennis en de kundige medewerkers kunnen alle varianten naar de wensen van de klant worden aangepast en worden vervaardigd in de eigen werkplaats. KRD is de compacte uitvoering van de BRD locomotief.

BRE en KRE locomotief
Net als de BRD- is de BRE locomotief ook een eigen ontwerp. Deze rangeerlocomotief heeft een elektrische aandrijving en wordt van energie voorzien door middel van accu's. De capaciteit van de accu is zo uitgelegd, dat de locomotief minimaal een dag lang operationeel is. Ook deze locomotief kan naar alle wensen worden aangepast en wordt vervaardigd in de eigen werkplaats. Naast de batterij variant kan ook gekozen worden voor een uitvoering waarbij de voeding via een haspel gekoppeld is aan de wal. KRE is de compacte uitvoering van de BRE locomotief.

Tweewegvoertuigen
Tweewegvoertuigen, ook wel road-rail locomotieven genoemd, zijn rangeerlocomotieven die kunnen wisselen tussen het rijden op rails en het rijden op de weg. Dit komt van pas als er op een bedrijventerrein meerdere sporen zijn en er geen verbindingen tussen die sporen bestaan, of als de verbinding ver verwijderd is van de standplaats en het verplaatsen over de weg sneller is.
webdesign and CMS by: www.arrowgraphics.nl
Bemorail DeutschBemorail English Bemorail Nederlands